İrlanda Dil Okulları

İrlanda'da Dil Eğitimi

Yurtdışında İngilizce Eğitimi, İngiltere ve Amerika'nın yanı sıra İrlanda'da da öğrenciler tarafından her yıl daha fazla talep almaktadır.

İrlanda'da İngilizce dil eğitiminin giderek popülerleşmesinde konuşulan resmi dilin İngilizce olması ve İrlanda'daki aksanın anlaşılır olması önemli bir etkendir. Ayrıca İrlandalılar daha konuşkan ve daha sıcakkanlı olduklarından öğrenci adayları İrlanda'da daha fazla İngilizce pratik yapma imkanı bulmaktadır. İrlanda'da dil eğitimi diğer bazı ülkelere göre daha ekonomik imkanlar sağlamaktadır. İrlanda'da 25 hafta ve üzeri İngilizce dil okulu kayıtlarında part-time çalışma izni ve ek olarak 2 ay full-time çalışma izni sağlanmaktadır. Ayrıca İngilizce eğitiminizi İrlanda'da 2 yıla kadar uzatma imkanınız bulunmaktadır.

İrlanda'da İngilizce eğitim veren yurtdışındaki partner okullarımız, öğrencilerimizin konaklamalarını en iyi şekilde seçmekte ve havaalanı karşılama hizmetini sağlamaktadır. 

İrlanda tüm dünyadan öğrencileri ülkesinde eğitim almak için misafir etmekte, İngilizce dil eğitimi için İspanya, Fransa, İtalya gibi gelişmiş Avrupa ülkelerindeki öğrencilerden de yoğun talep görmektedir. İrlanda'da İngilizce eğitimi almanın yanı sıra pek çok kültürle tanışma fırsatı bulacaksınız. 

 İrlanda'da Work and Study - Çalışarak İngilizce 

İrlanda'da dil eğitimi programı “Work and Study” Türkçe manasıyla “Çalışarak İngilizce” , Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenci adaylarına İngilizcelerini geliştirmek ve uluslararası bir iş tecrübesi kazanabilmek için büyük bir fırsat sunmaktadır. İrlanda'da Work and Study kapsamında 25 hafta - haftada en az 15 saat- sürecek bir dil okuluna kayıt yaptırmanız durumunda part time - haftada 20 saat- çalışma izni hakkına sahip olmaktasınız. İrlanda'da 25 haftalık İngilizce dil eğitimine kayıt yapanlar 8 aylık oturuma sahip olmakta ve 2 ay full time (haftada 40 saat) çalışma imkanına sahip olmaktadır. Hem çalışma izni hem de kaliteli eğitimi ve aynı zamanda misafirperverliği ile İrlanda'da birçok Türk öğrenci adayı başarılı bir şekilde  yurtdışı İngilizce eğitimine devam etmekte ve İngilizce dil eğitimlerini iki defa 8 ay süreyle uzatabilmektedir.


İrlanda Work and Study Programının Öğrenci Adaylara Sağladıkları 

-İrlanda'da İngilizce eğitim alıp aynı zamanda İrlanda'da çalışarak para kazanma imkanı,

-İrlanda'da eğitim alırken bunun yanında çalışarak uluslararası iş tecrübesi kazanma fırsatı,

-İrlanda'da Master eğitimi alırken part-time çalışma imkanı ve master eğitiminden sonra 2 sene çalışma izni,

-İrlanda'da İngilizce dil eğitimini 2 yıla kadar uzatabilme imkanı,

-İrlanda'da Üniversitelerle bağlantılı dil okulları mevcuttur ve dil eğitiminiz sonrasında bir üniversiteye de yerleşebilirsiniz. Bu konuda size danışmanlık sağlayacak çeşitli dil okulları mevcuttur.

-İrlanda'da çalışırken hem günlük masraflarınızı karşılayabilme hem de İngilizce kullanımı sayesinde İngilizce dil becerilerinizi daha kolay güçlendirebilirsiniz.

-İrlanda'da eğitimin dışında boş vakitlerinizde okul arkadaşlarınızla birlikte zaman geçirip İngilizce pratiği yapabileceğiniz ve sosyalleşebileceğiniz pek çok sosyal ortam bulunmaktadır.

-İrlanda'da eğitim alırken çalışma izni diğer ülkelere kıyasla yaşam masraflarını daha düşüktür.

-Yemyeşil doğasıyla meşhur bu ülkede boş vakitlerinizde gezeceğiniz çok fazla yer vardır.

-İrlanda, Apple, Microsoft, Google, Facebook ve Twitter gibi birçok uluslararası firmanın ofislerine ev sahipliği yapmaktadır. İrlanda’da eğitiminiz sırasında dünyaca ünlü bu firmalarla iletişime geçerek kariyerinizde yeni fırsatlar yaratma imkânınız olacaktır.

-İrlanda'da dil eğitiminin yanında yeni kültürler ile tanışma fırsatı,

-Türkiye’ye yaklaşık 4 saatlik uçuş mesafesindedir ve uçak biletleri Amerika, Kanada gibi uzak ülkelere göre çok daha uygundur.

İrlanda'da Konaklama

İrlanda'nın, İngilizce eğitiminiz için size sağladığı avantajların yanı sıra, konaklamanız için de sunduğu imkanlar oldukça çeşitlidir. Aile yanı konaklama, özel öğrenci yurdu konaklaması ve paylaşımlı öğrenci evleri şeklinde ifade edebileceğimiz en çok talep gören konaklama seçenekleri, sizin talepleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda özelliklerine göre ayrılmaktadır.

İrlanda'da aile yanı konaklama, genelde tek kişilik, çift kişilik gibi seçeneklere sahip olup, sabah akşam yemek dahil, sadece kahvaltı, özel banyolu gibi seçeneklere ayrılabilmektedir. Adayların çok talep ettiği ve memnun kaldığı bir konaklama çeşidi olan aile yanı konaklama, size anadili İngilizce olan ailelerle, ev içerisinde vakit geçirdiğiniz zamanlarda da İngilizce pratik yapabilme olanağı sağlar. Ayrıca İrlanda'nın kültürünü daha hızlı öğrenme ve adapte olabilme olanağı tanır. 

homestay accommodation in europe ile ilgili görsel sonucu

İrlanda Hakkında

İrlanda kültüre, edebiyata ve sanata çok önem veren muhteşem doğal güzellikleri yanında muhteşem bir kültür sahip olan bir ülkedir. İrlanda geçmişten beri İngiliz kontrolü altında olduğundan, İngiltere’nin kültüründen ve yaşam tarzından etkilenmiştir. Resmi dili; yerel Kelt dilinin yanında İngilizcedir.  İrlanda Avrupa’da İngiltere'den sonra İngilizce konuşulan en büyük ülkedir. İrlanda’da dil eğitimi için öğrenciler genellikle Dublin ve diğer şehirleri tercih etmektedirler.

İrlanda’nın en büyük şehri olan ve aynı zamanda başkenti olan Dublin; Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkenttir. Apple, Microsoft, Intel, Pfizer, IBM, Citi, Facebook, Yahoo, Google gibi birçok uluslararası büyük firmaların Avrupa merkezi İrlanda’da bulunmaktadır.

İrlanda’da insanların anlaşılır bir İngilizce kullanması, Sosyal aktivite alanlarının çok olması şüphesiz dil öğrenim sürecini hızlandırmaktadır.

Sıcakkanlı ve eğlenmeyi seven İrlanda halkı Türkleri, Osmanlı zamanında yaşanan dostluktan dolayı sıcak yaklaşmaktadırlar. Bu sebepten kendinizi İrlanda’da biraz daha rahat hisseder ve kolay arkadaş edinerek İngilizceyi daha hızlı geliştirme fırsatı yakalamış olursunuz. İrlanda’da İngilizce öğrenmek ise İngiltere, ABD ve Kanada gibi ülkelere kıyasla daha uygundur.

Truva Yurtdışı Eğitim olarak İrlanda devletinin onayını alan Marketing English in Ireland (MEI) üyesi dil eğitimi kurumları ile çalışarak en iyi ve en kaliteli okullarda eğitim almanızı sağlamaktadır.

İRLANDA'DA İNGİLİZCE DİL OKULLARININ İNDİRİMLİ KAMPANYALARI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

TEL: 0216 414 7750 


https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/9d615a01c711adfdbf40f47ee9156aa4.jpg

Dublin

detay
https://www.truva.com.tr/uploads/thumbs/440/440/da52af7a31e0c41c16e4becf382a2cc6.png

Cork

detay
Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.