İngiltere Uluslararası Öğrencilere Master Sonrası 2 Yıl Çalışma Kanunu Düzenledi!

İngiltere, yabancı öğrencilere master programlarını tamamladıktan sonra 2 yıl çalışma izni verilmesine imkan sağlayacağını duyurdu.2012 yılında öne sürülen yönergenin değişmesi Uluslararası Eğitim Endüstrisi tarafından hoş bir şekilde karşılandı.

Boris Johnson, yeni yapılan genetik araştırmasını sunarken, Uluslararası öğrenciler için master sonrası 2 yıl çalışma programını da açıkladı. İngiltere’nin başarılı bir bilimsel inovasyon geçmişi olduğunun üstünü çizen Başbakan Boris Johnson , çığır açan buluşları gerçekleştirmenin dünya genelindeki en iyi, en zeki bireylere okuma ve çalışma imkanı vermeden mümkün olmayacağını söyledi.Bu yüzden Uluslararası Öğrencilere, potansiyallerini ortaya koymaları ve İngiltere’de kariyerlerine atılmaları için yeni bir rota çizdiklerini söyledi.

Kaynak: https://studytravel.network/magazine/news/0/26876?fbclid=IwAR0vOpKJkfDJPrHrzeoCp18gxOC0FPcL2qGsK98stOXrdZnBuWgjaTIAB3E

 

Web sitemizi ve hizmetimizi optimize etmek için çerezler kullanıyoruz. Kişisel Verilerin Kullanımı Kanunu. Kabul Ediyorum. Reddediyorum.