İngiltere'de Eğitimin Yararları

İngiltere'de Eğitimin Yararları

Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Britanya Krallığı için Üzerinde Güneş batmayan ülke denir tarih boyunca. Bizim de dimağımızda tüm cazibesi ve ihtişamı ile yer eden bu büyük imparatorluğa gidişim 2013 yılında uzun uğraşlar sonucunda olmuştu.Bugün de herkese anlattığım gibi benim o zaman ki şartlarımda İngiltere vizesi konusunda bana tek çıkış kapısını açan kişi Fatma Hanım olmuştur.Size her zaman farklı bir alternatif sunacaktır imkanlarınız kısıtlı ise şayet.Biraz geç olsa da heyecanım en başından beri hep aynı idi tüm işlemlere başlayış ve İngiltere’ye varışımda. Nihayetinde Dünyanın yaklaşık altıda birinin resmi toprak sahibi olan Britanya Krallığının ihtişamının herkes tarafından merak edilen atmosferinin,tarihi yerlerinin,saray ve müzelerinin,meşhur caddelerinin ,meydanlarının,kiliselerinin ve kültürünün bende bırakacağı izlere şahit olacaktım.

 

Amacım elbette ilk olarak İngilizce dilini geliştirmek ve bu eksikliği fırsata çevirmekti kendi kariyerim adına. Klişe olsa da haklı bir yaklaşım olarak bir dil en iyi kendi vatanında öğrenilir tecrübe edilirdi. Büyüleyici tarihi, heyecan verici şehirleri ve zengin kültürel gelenekleriyle oldukça etkileyici bir ülke idi benim için.Ve öğrenciler için çok farklı seçeneklerde sunuyor insana.

6 ay gibi kısa bir sürede okul dışında yapacak o kadar çok şey keşfettim ki hatırladıkça tekrar gitme isteği uyanıyor içimde. Kurs için ayrılan zamanı kendinizi sıkmayacak şekilde planlarsanız gezip görecek ve güzel anılar biriktirecek çok seçeneğiniz olacaktır.

 

İngilizce öğrenmenin orada ki yaşamın içine karışmak ile çok daha iyi seviyelere geleceği konusunda ki tecrübeyi biraz geç de olsa öğrenmiştik. İlk 2 ay için biraz bocalama ve tereddüt etme dönemi yaşadıktan sonra bu ülke sizin için bir kültür ve tarih vahasına dönüşüyor.İngiliz halkının sizin İngilizce ve İngiliz kültürünü öğrenme konusunda size çok büyük sempati ve yardımları oluyor. Eğer sosyal ve dışa dönük bir insansanız alabileceğiniz çok fazla kelime ve geliştireceğiz bir İngilizceniz olacaktır. Farklı ülkelerden bir çok arkadaş ve dostluklar edinip ülkenize döndüğünüzde bile arkadaşlıklarınızı geliştirme imkanına hayatınızda bir ya da iki defa elde etmiş olursunuz sanırım. Bir iki tane kalsa bile düzenli görüştüğünüz birileri muhakkak oluyor.

 

İngiltere için gitmeden yapacağınız araştırmalar olumlu ya da olumsuz sizi mutlaka etkileyecektir lakin bu tecrübeyi kendiniz yaşamanız size çok şey katacaktır.