30 Yaşında Yurt Dışı Deneyimi

30 Yaşında Yurt Dışı Deneyimi

Merhaba,

 

Uzun yıllar uluslar arası firmalarda satış uzmanı ve bölüm müdürü olarak görev  yaptım. Ve bu görevleri yerine getirirken en önemli becerinin dil üzerine olduğunu görüp hep eksik tarafımı tamamlama isteğimin beni yurtdışına ingilizce öğrenmeye itmesi olmuştur.

Çalışmış olduğum firmaların sürekli büyüme potansiyeli ve global pazarda olma isteği benim Londra sokakların da olmamla sonuçlanmıştı.

Bu yolculuğumda beni en iyi şekilde yönlendireceğine inadığım ve tavsiye oranının yüksek olduğu  , beni burdan orada ki  yaşam şekline kadar psikolojik olarak hazırlayan Truva Yurtdışı Eğitim firması ile gerçekleştirmek oldu.

Farklı seçeneklerin sunulduğu,hem okuyup sonrasında da çalışarak bol pratik yapabileğim bir  kurs seçmek oldu. Bu süreçte size en iyi programı, ülkeyi , konumu  seçmek sizin orada nekadar doğru bir karar verdiğinizin ispatı dır.  Bunu da İngilterede yaşarken  ve dönüş yolunda iken anlamış oldum.

Kaldığım 10 aylık süre içinde , farklı bir ülke görmek farklı insan kültürleri ile iç içe olmak bana farklı ufuklar açtığı gibi dünya insanı olmamı sağladı.  Aslında ana dilinizden ayrı, çoğunluğun bildiği bir diğer dili bilmek global pazarda size en büyük anahtarı vermiş oluyor.

Edindiğim deneyimler, gördüğüm insan kültürleri  ve yaşanan onca güzel anlar,  kurduğum güzel arkadaşlıklar dostluklar  hafızamda unutulmaz izler bıraktı.

Yurtdışı eğitim gelişen ülkelerde ,ülke insanlarının ve ekonomisinin sosyal yapısının gelişmesinde öncü bir faktördür…